16

jun

Succesvolle overname Cratos door Mobiliteitsdiensten Nederland BV

Mobility Services Europe B.V. (Cratos) komt na ruim 10 jaar in handen van Mobiliteitsdiensten Nederland B.V.



JM Corporate Finance B.V. begeleidde de aandeelhouders van Cratos (te Amsterdam) bij deze verkoop. JM Corporate Finance heeft in deze branche reeds eerder een succesvolle overname begeleid, namelijk de verkoop van EasyWay in 2012 aan USG People.



Mobility Services Europe B.V. (‘MSE’; voorheen onderdeel van de Cratos Group) heeft meer dan 10 jaar ervaring op het gebied van mobiliteitsdiensten. In 2005 is Cratos opgericht door Arthur Muller en Stefan Modderman, beiden waren op dat moment nog student. Door een sterk toenemende vraag naar chauffeursritten werd er al snel een kantoorteam samengesteld. De overname van Zapp Studentenchauffeurs in 2011 heeft ervoor gezorgd dat de omvang van het chauffeursbedrijf verdubbelde en de dekking van het bedrijf landelijk werd. Per 1 januari 2016 zijn beide B.V.’s gefuseerd in Mobility Services Europe B.V., met Cratos Mobility en Zapp Studentenchauffeurs als handelsnamen. De onderneming is hedendaags een top-10 speler op het gebied van mobiliteitsdiensten in Nederland.



Vanwege een strategische heroriëntatie heeft de directie van Cratos besloten om de mogelijkheden te onderzoeken voor het verkopen van de business unit Mobility Services Europe B.V. Het zoekproces naar geïnteresseerde (strategische) overnamekandidaten duurde niet lang, daar de mobiliteitsmarkt redelijk jong en transparant is. Na een korte auction-procedure zijn de aandeelhouders snel tot de conclusie gekomen dat er een persoonlijke en strategische klik was met Mobiliteitsdiensten Nederland (te Utrecht).



Door de overname van Mobility Services Europe B.V. versterkt Mobiliteitsdiensten Nederland haar marktpositie in deze nichemarkt. Na de overname blijft de naam ‘Cratos’ bestaan en is continuïteit van de activiteiten, het personeel en de klanten gewaarborgd.

jm-logo-groot.png

Meer nieuws

fotoartikeljorn12-01-2026.jpg

Een Woerdense deal in de trappen business

Recentelijk heeft JM Corporate Finance Dennis G...

Lees verder
fotoartikeljellem23-12-25.png

De klik verkoopt het bedrijf, niet de cijfers, hoe bepalen vertrouwen en chemie de uitkomst van een deal?

In theorie wordt een onderneming doorgaans verk...

Lees verder
veggoed.jpeg

Samen verder bouwen! – Overname VEG door Engius

Eind 2025 heeft JM Corporate Finance samen met ...

Lees verder

Vragen of hulp nodig?

We helpen je graag verder.

Heb je interesse in onze diensten of wil je graag meer informatie? Neem gerust contact op of stuur ons een e-mail.
bartfotogoed.png

Bart Koreman

Partner

+31 (0)76 88 70 001 info@jmpartners.nl Op werkdagen tussen 08.30 - 17.00

Blijf op de hoogte van ons laatste nieuws

Schrijf u in voor de nieuwsbrief.
Dit is een verplicht veld
Dit is een verplicht veld